Betyol Şikayet

0
142

Betyol sitesi kırmızı, mavi, beyaz ve siyah renklerin kullanıldığı, içerisinde Türkçe dilinin de yer aldığı, 4 farklı dilde yayın yapan bir site olarak karşımıza çıkmaktadır. Online hizmetlerine 2016 yılında başlayan site, Türkiye’den üye kabul etmeye ve hizmet sunmaya aynı tarihi itibariyle başlamıştır. Sitenin yapısı incelendiğinde karşımıza Sprint Technologies N.V. isimli bir şirket çıkmaktadır. Bu bilgiler site içeriğinde yazılı olarak paylaşıma sunulmuştur. Aynı şirket üzerinden Hollanda Antilleri tarafından verilmiş olan lisans olduğu bilgisine de ulaşılmaktadır. Betyol şikayet başlığı altında karşımıza çıkan konuların ilk sırasında da, lisans konusunda verilen yazılı bilgilerin paylaşımında olduğu gelecektir.

Betyol Güvenlik

Betyol güvenlik anlayışı konusunda yapılan ilk incelemede, karşımıza çıkan ilk bilgi, Sprint Technologies N.V. isimli şirket tarafından sitenin yönetimi ve bu şirket aracılığıyla Hollanda Antilleri üzerinden lisans alındığı bilgisidir. Bu bilgi paylaşımı sunulmuş olmak ile birlikte, bilginin doğrulanması maksadıyla ulaşılabilecek herhangi bir logoya ya da link site içerisine yerleştirilmiştir. Dolayısıyla bu konu beraberinde, betyol güvenilir mi? Sorusunun oluşmasını da neden olmuştur. Site yönetimi kişisel bilgilerin korunması ve saklanması konusunda, SSL programı ile destek sağladığını, gizlilik politikası maddeleri altında açıklamıştır. Bu site açısından artı değer katan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca, gizlilik ilkesine uygun hareket edildiği ve müşteri bilgilerinin üçüncü şahıslar ile paylaşılmadığı da ifade edilmiştir. Ancak, lisans konusundaki tereddütlü davranış, betyol şikayet konularında gündeme gelmekte ve betyol güvenilir mi? Konusunda şüphe yaratmaktadır.

Betyol Şikayetler

Betyol şikayetler konusunda yapılan incelemenin ilk sıralarında, bahsedildiği gibi lisans hakkında doğrulama yapılabilecek bir alanın yaratılmamış olması gelmektedir. Her ne kadar içerikte net bir şekilde paylaşımda bulunmuş olsa da, bu konu tereddütlü yaklaşım sergilenmesine neden olmaktadır.

Betyol Ödeme Sorunları

Betyol ödeme sorunları olarak gündeme getirilen konu, üyeler tarafından ödeme yöntemlerinin hızı olarak açıklanmıştır. Üyeler yaptıkları paylaşımlarda, işlemlerin uzun sürdüğünü belirtmekte olup, bu konuyu betyol şikayet başlıkları içerisine taşımışlardır. Ancak, site, skrill ve neteller ile banka havalesi ve cepbank sistemlerini kullandığını, skrill ve neteller sistemlerinde maksimum 5 dakika, banka havalesinde yatırım işleminde 5 dakika, çekim işleminde 1 ile 6 saat sürelerin bulunduğunu belirtmiştir. Üyelerin gündeme getirdiği de 6 saatlik üst limit açıklamasıdır. Bu sür,e yabancı bahis sitelerinin birçoğunun ortalama seviyesinin daha üzerindedir ve betyol şikayet başlıklarında yer almakta haklıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here